منابع مجموعه جنگ‌های هسته‌ای

فصل اول مجموعه جنگ‌های هسته‌ای بر اساس وقایع تاریخی سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۳ ساخته شده و روایتی از وضعیت جهان در جریان جنگ سرد میان آمریکا و شوروی می‌باشد.

منابع اصلی برای این مجموعه کتاب‌های یک دقیقه تا نیمه شب نوشته مایکل داگز ، پیروزی در جنگ هسته‌ای نوشته میچیو کاکو، نبرد اطلاعاتی نوشته توماس پاورز و تاریخچه جدید جنگ سرد نوشته جان لوییس گادیس هستند و برای اطلاعات بیشتر درباره موضوعات مطرح شده در این قسمت میتونید به اون‌ها مراجعه کنید!

یک دقیقه تا نیمه‌شب: کندی،‌ خروشچف و کاسترو در مرز جنگ هسته‌ای در این کتاب مایکل داگز به منابع تا به حال جستجو نشده آمریکایی،‌ روسی و کوبایی رجوع می‌کند تا روایتی ساعت به ساعت از بحران کوبا را به خواننده ارائه بدهد. کتابی پر از جزییات ریز و اطلاعات تا به حال دیده نشده از یکی از خطرناک ترین لحظات تاریخ معاصر جهان!

پیروزی در جنگ هسته‌ای: نقشه های مخفیانه پنتاگن برای جنگ میچیو کاکو و دنیل اکسلراد در این کتاب استراتژی تهدید آمیز آمریکا برای کنترل هسته‌ای جهان را بررسی کرده و آن‌را با ظاهرسازی‌های دولت و پنتاگن در چهل سال گذشته مقایسه می‌کنند!

نبرد اطلاعاتی:‌ تاریخ سازمان اطلاعاتی آمریکا در کتاب نبرد اطلاعاتی، توماس پاورز به بررسی زیرساخت اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا پرداخته و تلاش سازمان اطلاعاتی کشور را برای مقابله با تهدید شوروی در بحرانی‌ترین روز‌های جنگ سرد را به تصویر می‌کشد!

تاریخچه جدید جنگ سرد: تاریخچه جدید جنگ سرد یکی از معتبرترین کتاب‌های مدرن برای بررسی نیمه دوم قرن بیستم و بحران‌های جنگ‌سرد می‌باشد! جان لوییس گادیس با استفاده از پرونده های تازه گشوده شده از قرن بیستم، روایتی کامل و جامع را از جنگ سرد ارائه می‌دهد. از روز‌های پایانی جنگ جهانی دوم تا بحران کوبا و درگیری‌های مائو، گورباچف و رونالد ریگان برای پایان دادن به این بحران مرگبار.

نابود کننده دنیاها: پادکست نابود کننده دنیاها یکی از قسمت‌های مجموعه hardcore series می‌باشد! پادکستی تاریخی از دن کارلین که به بررسی دقیق و جامع رویدادهای مختلف تاریخی می‌پردازد و آن‌ها را بی‌طرفانه و با کمک منابع مختلف بررسی می‌کند!

همچنین علاقه‌مندان به این بازه تاریخی می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به فیلم‌ها و مجموعه‌های زیر مراجعه کنند:

Cold war (2018): داستان زوجی روس که در بحبوحه جنگ سرد در برلین زندانی می‌شوند و تلاش می‌کنند تا عشق خود را در میان تمامی حواشی و بحران‌ها حفظ کنند

Bridge of Spies (2015): روایتی از یک وکیل آمریکایی که تصمیم می‌گیرد در دادگاه از یک جاسوس شوروی دفاع کند.

Dr. Strangelove (1964): داستان یک ژنرال دیوانه و بحرانی که بخاطر او میان آمریکا و شوروی شکل می‌گیرد!

The Kennedys (2011): داستان به قدرت رسیدن خانواده کندی و مشکلاتی که جان اف کندی در دوران ریاست جمهوری با آن مواجه شد!